Hore

Ako vybrať vírivku – poznáte dva najdôležitejšie faktory pri výbere vírivky?

Kvalitná hydromasážna vírivka je skvelý a neoceniteľný pomocník v domácnosti. Pomáha vám relaxovať, pomáha vám uvoľniť napäté alebo boľavé svaly, je miestom pohody pre celú rodinu a zábavu s priateľmi.

Preto je aj mimoriadne  dôležitý, no pritom doteraz veľmi často podceňovaný  výber tej správnej  vírivky.
Buďte si istí, že nesprávny výber vašej novej vírivky vám určite neposkytne dokonalý relax ani hydroterapiu a už vôbec nebude miestom pohody pre rodinu a zábavu s priateľmi. Zle vybraná vírivka bude len predmetom hádok a sporov, kto vlastne tú vírivku vybral.

Keď si dáte pri výbere vašej vírivky poradiť a vyberiete si správne, potom sa do vašej vírivky budete aj každý deň po práci alebo aj  pred ňou  tešiť. Pokiaľ vyberiete nesprávne, budete vírivku len vlastniť. Nič viac.
 Myslím si, že nesprávny výber sú vyhodené peniaze von oknom, veď načo mám vlastniť niečo, čo nechcem  ani používať a čo mi okrem nákladov navyše v rodinnom rozpočte ani nič neprináša.

Je veľmi veľa vecí, ktoré musíte pri výbere vírivky poznať, porovnávať a kontrolovať.
Či už ide o konštrukciu vírivky, kvalitu použitých materiálov, kvalitu škrupiny vírivky, tepelnú izoláciu vírivky, filtračný systém vírivky, kvalitu, funkčnosť a schopnosť terapie trysiek vírivky, kvalitu hydromasážnych čerpadiel vírivky, kvalitu inštalatérskych prác, kvalitu termokrytu k vírike ako aj kvalitu všetkých ostatných súčastí vírivky.

O tomto všetkom nájdete na internete veľa článkov. Aj v našom blogu nájdete články, na čo všetko si treba dávať pozor pri výbere vírivky, spracoval som pre vás aj veľkého pomocníka pri výbere vírivky – vzdelávací e-book, ktorý si môžete zdarma stiahnuť na tejto stránke. Sú v ňom podrobne zhrnuté všetky detaily na čo si treba pri výbere vírivky dávať pozor, na čo všetko sa treba predajcov pýtať, čo kontrolovať. Som presvedčený, že je to skutočne veľký pomocník pri výbere vírivky.

No moje dlhoročné skúsenosti s vírivkami, ale hlavne reálne pocity, názory a hodnotenia reálnych ľudí za  posledné  roky, teda odvtedy, čo som pre záujemcov o výber vírivky sprístupnil možnosť vyskúšať si v „živej“ prevádzke viacero rôznych typov víriviek naraz a na  jednom mieste, mi jednoznačne ukázalo, že okrem vyššie popísaného, na čo si treba pri výbere vírivky dávať pozor, sú dva absolútne najdôležitejšie faktory pri výbere vírivky, ktoré určite nikdy nepodceňujte. Sú skutočne dôležitejšie ako bežné technické veci.

Prvým mimoriadne dôležitejším faktorom pri výbere vírivky je vnútorná ergonómia vírivky a z nej vyplývajúce pohodlie vo vírivke, keď je v nej voda, teda v reálnej prevádzke.
Toto je skutočne veľmi dôležité a odporúčam vám určite si akúkoľvek vírivku pred kúpou vyskúšať. Vírivka vám musí „sadnúť“, pokiaľ nie, určite ju nebudete z radosťou používať. Neverili by ste, aké veľké sú rozdiely medzi mužom a ženou. Veľakrát sa stáva, že žena nedokáže vo vírivke používať niektoré miesta, lebo sa v nich neudrží,
alebo naopak, mužovi sú niektoré miesta príliš tesné alebo malé. Alebo je vírivka tak hlúpo konštruovaná, že napríklad v päť miestnej vírivke si nohy na podlahu dokážu pohodlne položiť maximálne dvaja, viac priestoru tam nie je. Toto sa týka hlavne lacných víriviek z e-shopov, u ktorých na ergonómiu pri výrobe nikto nedbá a nikoho to ani nezaujíma. Len aby mala vírivka veľa trysiek, svetielok a nejaký audio systém.

Druhým a vo svojej podstate ešte dôležitejším faktorom pri výbere vírivky, ktorý veľmi úzko súvisí s ergonómiou vírivky, je hydromasážny systém vírivky. Pokiaľ vám ten „nesadne“ a nebodaj ešte pri nevyhovujúcej ergonómii, tak určite vašu vírivku používať nebudete. Budete ju len vlastniť. Hydromasážny systém vírivky vám musí dokonale slúžiť, hýčkať vás, musí vám poskytnúť vždy dokonalú relaxačnú masáž, ale aj liečebnú masáž. Každú samostatne a kedykoľvek ich môžete striedať. V tomto smere sú veľmi dôležité hydromasážne trysky, ich veľkosť, schopnosť vysokého prietoku vody, dokonalá regulácia a strategické rozmiestnenie na jednotlivých pozíciách vo vírivke v harmónii s veľkosťami jednotlivých svalových skupín, ktoré majú masírovať.

V tomto smere je mimoriadne dôležitá celková hydrodynamika vírivky. Stručne povedané, vždy a za každých okolností musí byť zabezpečený maximálny prietok na tryskách. Čiže musí byť dokonale zladený výkon čerpadiel, objem hadíc – ich správna dĺžka a priemer a s tým spojený reálny prietok vody tryskami.

Preto pri výbere vírivky nie je dôležitý počet trysiek ani počet a sila čerpadiel,
dôležitá je ich absolútna súhra, čím je zároveň vírivka aj oveľa úspornejšia.
U lacných víriviek z e-shopov je to naopak. Čím viac trysiek a čím viac výkonných čerpadiel, tým lepšie. No spoľahnite sa, že hydrodynamiku tu nikto nerieši. Čím viac malých trysiek – u takýchto víriviek je ich z celkového počtu vždy viac ako 75%, tým horší prietok, „pichľavá“ a nepríjemná masáž, ale o to viac dier v škrupine, čo ju samozrejme oslabuje. O to musia byť výkonnejšie čerpadlá, aby toľko malých trysiek zásobili vodou a o to je zasa vyššia spotreba energie a úžitok žiadny.

Porovnajte si teraz  tieto tri modely s približne  rovnakou architektúrou a hľadajte rozdiely.

Pri výbere vírivky  podľa ceny, si najväčšou pravdepodobnosťou vyberiete prvý model.

Po vyskúšaní by ste si takmer s určitosťou vybrali tretí model, ktorý má dokonalú ergonómiu a unikátny hydromasážny systém.

V prípade cenového kompromisu by ste skončili u druhého modelu, ktorého ergonómia je na pohľad lepšia, ako u prvého modelu, no  hydromasážny systém je priemerný.

Cena pri výbere vírivky je samozrejme dôležitá, ale ako sami vidíte je pri najlepšej vôli najskôr na treťom mieste, až po ergonómii vírivky a  jej hydromasážnom systéme.
Môže si byť absolútne istí, že po vyskúšaní si týchto troch modelov by ste si nikdy pre seba nevybrali model na prvom obrázku, ani ZADARMO.

No pri výbere podľa ceny by to bola vaša prvá voľba.
Preto skúšajte, skúšajte a ešte raz skúšajte.

Jedine skúšaním víriviek pri výbere môžete nájsť tú, s ktorou
budete dlhodobo spokojní a do ktorej sa budete stále tešiť.

Keď nájdete akúkoľvek vírivku, ktorá vám „sadne“ po stránke ergonómie aj po stránke hydromasážneho systému, až potom porovnávajte všetky ostatné parametre kvality a cenu.
Verím, že keď takúto vírivku nájdete, určite sa nájde aj model, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky na kvalitu aj cenu.
Ale pokiaľ chcete byť s výberom vašej vírivky naozaj spokojní, určite nerobte kompromisy v ergonómii a hydromasážnom systéme.
Tie vám musia vyhovovať bez kompromisu. Keď už musíte robiť nejaké kompromisy kvôli cene, tak ich urobte vo veľkosti vírivky, prípadne v nejakej technickej časti, ktorá mierny kompromis znesie.

Jedine skúšanie víriviek v reálnej prevádzke vám jasne ukáže, ktorá vírivka je pre vás tá najlepšia. Čím viac vám dá váš predajca víriviek vyskúšať, tým si vyberiete lepšie. Len sa nikdy nedajte odbyť tým, že si môžete víriku vyskúšať bez vody, len sa do nej posadiť. To je nezmysel. Voda vás nadľahčuje a sedenie alebo ležanie vo vírivke s vodou je úplne iné ako za sucha.

V prípade, že máte záujem vyskúšať si na porovnanie aj naše vírivky,
rezervujte si termín minimálne dva dni vopred na mojom telefónnom čísle 00421 908 722 270 alebo mailom na royal@royalwellness.eu

 Vami navrhnutý termín vám buď potvrdím alebo navrhnem najbližší voľný termín.

V prípade akýchkoľvek otázok mi bez váhania volajte. Ing. Miroslav Tančin